Strona główna
       O firmie
       Nasze usługi
       Biblioteka informacji
       Kontakt
Sponsorowanie współmałżonka - 6/20/2007

 

Jestem Polką (28 lat) a mam męża Norwega (od kilku dni), który w
październiku 2004 wyemigrował do Kanady na podstawie wizy imigracyjnej. Ma on tam stały pobyt. Chce jak najszybciej do niego wyjechać. Mąż mówił, że powinniśmy złożyć wniosek o sponsorownie mnie przez męża w Kanadzie i na tej podstawie mam możliwość dostania wizy imigracyjnej. Z moim mężem znamy się od grudnia 1990 roku. Wiem, że trzeba będzie udowodnić w Ambasadzie Kanady, że nasze małżeństwo nie jest fikcją. Jak długo będę czekać na wizę? Proszę o najważniejsze informacje związane z łączeniem rodzin w drodze sponsorowania. Jakie będzie trzeba ponieść koszty?

Mąż ma rację - trzeba będzie złożyć wniosek o sponsorstwo i udowodnić prawdziwość małżeństwa. O tego typu emigrację może pani starać się będąc w Polsce lub w Kanadzie (jeżeli otrzyma Pani wizę turystyczną). Czas rozpatrywania tego typu spraw wynosi między 3-12 miesięcy. Realnie trzeba liczyć 12 miesięcy od momentu złożenia dokumentów do momentu otrzymania wizy.

Koszta założenia sprawy w urzędzie emigracyjnym wynoszą $1,040. Do tego potrzebne będą między innymi tłumaczenia dokumentów, świadectwa o niekaralności i badania lekarskie.

 

416-784-1104


Opracowano na podstawie: Citizenship and Immigration Canada http://www.cic.gc.ca
 Source: Citizenship and Immigration Canada http://www.cic.gc.caNews Articles    Search    Archives
Strona główna | O firmie | Nasze usługi | Biblioteka informacji | Kontakt